Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.4 kg
Wysyłka od: 8.86 PLN

Opis:

tryb gry: single player    
nośnik: 1 UMD
wymagania wiekowe: brak ograniczeń   
wersja językowa: angielska
wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Oficjalny remake kultowej gry logicznej, zapoczątkowanej wydanym w 1991 roku tytułem. Seria Lemmings  doczekała się całej masy różnorakich kontynuacji. Tytuły z tej sagi w przeszłości ukazywały się na kilkadziesiąt różnych platform sprzętowych. Opisywana pozycja jest pierwszą przeznaczoną na przenośną konsolę firmy Sony. Pomimo oczywistych odniesień do początkowych odsłon Lemmings  przedstawiany produkt nie powiela wszystkich pomysłów z poprzednich tytułów serii. Gra dodaje przy tym kilka zupełnie nowych elementów.

Zasady rozgrywki pozostawiono bez większych zmian. Zadaniem gracza jest bezpieczne przeprowadzenie na drugi koniec planszy możliwie jak największej liczby tytułowych stworków. Na wspomniane istoty czyhają liczne zagrożenia w postaci wody, różnorakich maszyn, czy możliwości upadku z większej wysokości. Lemmingi są wyjątkowo kruchymi stworzeniami, przez co stosunkowo łatwo można doprowadzić do ich śmierci. Do dyspozycji gracza oddano szereg czynności, którymi można obdarować wybrane żyjątka. Poszczególne Lemmingi mogą przekopywać się do kolejnych partii planszy, zamieniać w pływaków, a nawet budować różnorakie mosty. W miarę rozwoju zabawy pojawiają się nowe czynności, dzięki którym można sprawniej pokonywać kolejne plansze. Zdecydowana większość akcji występuje w ograniczonej ilości, przez co gracz musi rozsądnie planować dalsze posunięcia.

Producenci kieszonkowej wersji Lemmings przygotowali ponad sto rozbudowanych plansz osadzonych w wielu różnych typach krajobrazów – leśnym, pustynnym, czy industrialnym. Wygląd otoczenia ma kluczowy wpływ na przebieg rozgrywki. Tytułowe stworki napotykają bowiem na różne rodzaje zagrożeń. Warto odnotować obecność pełnoprawnego edytora plansz, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można zaprojektować własną planszę, a następnie zapisać ją na karcie pamięci lub rozesłać do innych osób. Akcja ukazywana jest w zbliżony sposób do klasycznych tytułów serii. Z oczywistych względów zastosowano jednak szereg usprawnień, co w szczególności można zauważyć na przykładzie kolorowych i dość szczegółowych typów krajobrazów. Opisywana produkcja powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Google+